שאלות ותשובות

  • נמאס לך לקבל תשלום חלקי עבור שיעור שבוטל?
  • לא מקבל תשלום מלא על נסיעות?
  • חושבת שמגיע לך לקבל תשלום גם על חופשות ועל ישיבות?
  • רוצה לעשות משהו בקשר לזה? הצטרף אלינו…
  • עובדי היל”ה מתאגדים!

התארגנות עובדי היל”ה – שאלות ותשובות

1. מהן דרישותינו ועל מה אנו נאבקים?

דרישותינו העיקריות הן חתימה על הסכם קיבוצי עם המעסיק שלנו, בו יעוגנו תנאי ההעסקה הבאים: העסקה משרתית (כלומר – בשכר חודשי), שכר ראוי המשולם במשך 12 חודשים בשנה וביטחון תעסוקתי. לפרוט נוסף ראו את עיקרי הדרישות של המורות והמנחות.

2. מדוע אנו זקוקים להסכם קיבוצי?

חוקי העבודה בארץ מקנים משקל מכריע לדיאלוג בין ארגוני עובדים למעסיקים. הסכם קיבוצי הוא תוצר של משא ומתן זה, משא ומתן המתחיל בהתארגנות העובדים וגיבוש של דרישות קבוצתיות מול המעסיק. בחתימה על הסכם קיבוצי ההסכמים הופכים להיות החוק החדש במקום, דבר המקשה מאד על המעסיק לחזור בו מההבנות שהושגו במסגרתו. מרבית התנאים הסוציאליים שאנו מכירים היום (החזר הוצאות בהגעה למקום העבודה, דמי הבראה, משכורת 13 ועוד…) הם תוצר היסטורי של הסכמים קיבוצים אשר הוחלו על כלל המשק. הסכם קיבוצי מגדיר מסגרת מחייבת של תנאי העסקה, לעומת חוזה אישי הנחתם בין עובד למעסיק. אחד היתרונות החשובים של הסכם קיבוצי הוא שמרגע חתימתו האינטרס של המעסיק להמשיך את העסקתם של עובדים עולה, כי גם אם ירצה להחליף עובד, יצטרך לשלם תנאים דומים לעובד פחות מנוסה.

3. למה להצטרף לארגון עובדים?

כיום העובדות בתכנית היל”ה (מורות ומנחות) ומנחות חינוך-טיפול מועסקות באמצעות חוזים אישיים. העסקה בחוזה אישי נותנת כוח למעסיק ואינה מגינה על העובד. העסקה המספקת הגנה לעובדים היא העסקה באמצעות הסכם קיבוצי, ומי שיכול לחתום על הסכם קיבוצי מול המעסיק הוא ארגון עובדים. בנוסף, הצטרפות לארגון עובדים היא הדרך הטובה ביותר להתארגן ולהיאבק על הזכויות שלנו בצורה מסודרת ואפקטיבית. למספר החברים בארגון השפעה ישירה על כוחו במאבק – ככל שרב יותר מספר החברים, כך גדול יותר כוחו של הארגון. אנחנו מאוגדים כיום בארגון “כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי“. ארגון העובדים מספק לנו ליווי מקצועי, ייעוץ משפטי והחשוב מכל – רשת סולידריות ותמיכה רחבה של כל חברי הארגון. בכוח לעובדים חברים כיום (תחילת 2012) כ־8,000 חברים. למידע נוסף קראו את הרשימה “למה להתאגד”.

4. מדוע בחרנו להצטרף דווקא ל”כוח לעובדים”?

בשונה מארגוני עובדים אחרים, “כוח לעובדים” מתנהל בצורה דמוקרטית לחלוטין. הגוף המרכזי בתוך “כוח לעובדים” הוא אספת הנציגים, המהווה את “בית הנבחרים” של הארגון. באספת הנציגים יש ייצוג לכל מקום עבודה המאוגד ב”כוח לעובדים” על ידי נציגים הנבחרים על ידי העובדים ומקרבם. כל החלטה בארגון חייבת להתקבל על ידי אספת הנציגים, כלומר על ידי העובדים עצמם. בנוסף, כל החלטה הקשורה למאבק עובדים מתקבלת על ידי העובדים עצמם – ובפרט, כל הסכם בין העובדים למעסיק חייב לקבל את אישורם של כלל העובדים המאוגדים. האופי הדמוקרטי והשקוף של “כוח לעובדים” הוא הסיבה העיקרית לבחירתנו בארגון.

5. מה מקנה לי החברות בכוח לעובדים?

עוד לפני הגעה להסכם קיבוצי, לכל מורה תהיה הזכות להגיע מלווה בנציג של כוח לעובדים לשימוע במקרה של פיטורים. כבר כעת אתם יכולים לפנות אלינו, ועד העובדים, בכל תלונה או בעיה בהעסקתכם. בנוסף, להצטרפות לארגון עובדים יתרונות רבים: הארגון מספק סיוע רחב בניהול מאבקי עובדים, ייעוץ משפטי בניסוח והכנת הסכם קיבוצי, ליווי צמוד במשך כל המאבק ולאחריו, ולא פחות חשוב – סולידריות רחבה של פעילי האיגוד ואיגודי עובדים נוספים.

6. תנאי ההעסקה שלנו נראים לא חוקיים: אי תשלום על שעורים מבוטלים, החזר נסיעות חלקי, השתתפות בהשתלמויות ללא תגמול ועוד – האם לא ניתן לפנות לבית משפט?

הפניה לבית משפט מסורבלת, יקרה וארוכה. לכן ברוב המקרים עדיפה דרך ההתארגנות והחתירה להסכם עבודה קיבוצי. יתרה מזאת, כאשר נושא נדון בבית המשפט, מן הנמנע לנהל סביבו משא ומתן, ויש לחכות לפסיקה בעניינו. אנו עלולים להמתין חודשים ארוכים ואולי אף שנים לפסק הדין, וכידוע, טחנות הצדק טוחנות לאט…

חשוב גם לציין כי בעבר ניסינו לפנות לבית המשפט כעובדים בודדים אך, לצערנו, במרבית המקרים נוכחנו לדעת כי בית המשפט לא פעל כדי לייצר שינוי עמוק ויסודי לטובת העובדים והנוער של היל”ה. תשלום עבור שיעורים שבוטלו, החזר ריאלי של הוצאות נסיעה ותגמול על השתלמויות, הן דרישות בסיסיות ביותר ואנו נאבק להסדירן באופן הוגן במסגרת ההסכם הקיבוצי.

7. זימנו אותי לשימוע לפני פיטורין. מה לעשות?

אם זומנת לשימוע, צרי קשר עם הוועד כדי שנציג מהוועד או מכוח לעובדים יישתתף בשימוע.

8. מהן זכויותי כעובדת?

ראו מידע מפורט באתר “כוח לעובדים”.

9. האם החברה למתנ”סים חייבת להכיר בנו?

כן. אנחנו יציגים (מצב משפטי בו למעלה משליש מהעובדים מאוגדים) כבר מחודש מאי 2011, ולכן החברה למתנ”סים חייבת, על פי החוק, לנהל איתנו משא ומתן על הסכם קיבוצי.

10. איך מצטרפים?

ראו את דף ההצטרפות.

11. מהו גובה דמי החבר בכוח לעובדים?

ראו פרוט בדף ההצטרפות.

12. אני כבר חבר/ה בארגון המורים/הסתדרות המורים – האם אפשר להיות חבר בעוד ארגון?

חלק גדול ממורי היל”ה מלמדים גם בבתי ספר רגילים ולכן חברים בארגוני מורים, אך ארגון המורים והסתדרות המורים אינם מייצגים אותנו ואינם מסייעים לנו בכל הנוגע לעבודתנו בתכנית היל”ה. אין מניעה חוקית להיות חברים בשני ארגוני עובדים משום שהארגונים מייצגים אותנו במקומות עבודה שונים.

13. אם ארצה לעזוב את ‘כוח לעובדים’?

ההצטרפות מתחדשת מדי שנה והיא אינה מתחדשת אוטומטית. בנוסף, ניתן לעזוב גם במהלך שנת החברות. מי ששילם מראש עבור כל שנת החברות יקבל החזר מתכונתי לתקופה שנותרה עד תום השנה.

14. איך ניתן ליצור קשר עם הוועד?

ניתן לפנות אלינו בכל עניין למייל vaad.hila@gmail.com. ניתן גם לפנות בטלפון לרכזת הארגונית של הוועד, לנה ברגמן: 052-4637449

15. איך אפשר לעזור?

ראשית, להצטרף לארגון ולצרף מורים נוספים. להזמין ישיבת מורים ולהזמין אליה אחד מנציגי המורים הפעילים ונציג של ‘כוח לעובדים’. זו ההזדמנות הטובה ביותר לקבל את כל הפרטים, לשאול שאלות ולהיות מעורבים.

בנוסף, אפשר לעזור בארגון, בהסברה ובלובינג. אתם מוזמנים ליצור קשר במייל או בטלפון (פרטים בסעיף הקודם).

כתובתנו לפניות היא vaad.hila@gmail.com. אנא פנו אלינו בכל עניין!