העסקה נאורה

Wednesday 7 כMay, 2014

ברשת “עתיד”, המפעילה את תכנית היל”ה, כועסים כשאנו מכנים אותם “קבלן”, מאשימים אותנו בדמגוגיה, ומכנים את עצמם “זכיין פדגוגי”. ובכן, הזכיין הפדגוגי שלח, לאחרונה, זימונים “גנריים” לשימועים לשורה של מורים בתכנית היל”ה, בעלי תוכן זהה, ממש אחד-לאחד, ושבינם לבין נסיבות ההעסקה המדויקות של המורה אין ולא כלום.

אבל זה לא הכל. מורים שונים קיבלו את ההזמנות הזהות האלה, ובחלק מהמקרים המעסיק הנאור לא טרח אפילו למלא את הפרטים האישיים. התמונה הבאה היא של זימון אמתי שהגיע למורה:

הזמנה גנרית לשימוע

הזמנה גנרית לשימוע

אמנם, נדרשת טרחה רבה יותר כדי להכין מכתב זימון אישי לכל מורה ומורה, אבל האמת – זה מה שהיינו מצפים מ”זכיין פדגוגי”. אותו מעסיק נאור, מתעלם גם מזוטות כמו התראה מוקדמת, או יידוע של ועד העובדים, אפילו שהוא מחוייב לדברים אלה בהסכם עבודה קיבוצי שהוא חתום עליו.

ומה לגבי נושאי השימוע? שני הנושאים הראשונים הם ‘סיום שנה”ל תשע”ד’ ו-‘לא קיימת אפשרות להתחייב על שעות הוראה בתשע”ה’. כדאי להזכיר, שעל פי ההסכם הקיבוצי ש”עתיד” חתומה עליו, “עתיד” מחוייבת להמשכיות העסקה של מורים, תוך כדי שמירה על היקף עבודתם. ובכלל, פיטורים בגלל “סיום שנה”? חשבנו שכך נוהגים רק קבלני נקיון – סליחה – זכיינים היגייניים…

אז תגידו שאנחנו קטנוניים, אבל מה לעשות, כאלה אנחנו.


נ.ב. הדיון עליו דיווחנו בשבוע שעבר, הסתיים בקבלת הצעת השופטת לקיים תהליך של הידברות בפורום משולש – ועד מורות היל”ה, מול “עתיד” ומשרד החינוך. המפגש הראשון מתוכנן להתקיים בשבוע הבא.


אפשרות התגובות סגורה.