שביתה ארצית בתכנית היל”ה ביום שלישי 27/3/2012

Friday 23 כMar, 2012

שביתה ארצית בתכנית היל”ה בכל מרכזי ההשכלה

יום שלישי 27/3/2012

חברות וחברים,

מזה כחצי שנה שאנו מקיימים פגישות משא ומתן עם החברה למתנ”סים. בפגישה שהתקיימה השבוע נציגי החברה הצהירו, באופן מפתיע ובלתי מובן, כי אינם מכירים ביציגות שלנו. משמעותה של הצהרה זו היא כי החברה נהגה  כלפינו, במשך כשישה חודשים, באופן בלתי הגון ובחוסר תום לב, גרמה לנו להאמין כי אנו מקיימים תהליך כן של משא ומתן, בעוד שכל כוונתם הייתה, ככל הנראה, למשוך זמן ולנסות להתיש אותנו.

ערב חופשת הפסח, תקופה בה משכורתם של רוב המורים תיפגע חמורות והכנסתם – שאינה גבוהה גם בחודשים רגילים – תקטן בעשרות אחוזים, החברה למתנ”סים בחרה לומר למורים כיצד היא מתייחסת אליהם כמעסיק.

אנו רואים התבטאות זו בחומרה רבה. זוהי הפסקה חד-צדדית של המשא ומתן על ידי החברה למתנ”סים, ואמירה שמתנערת מכל אחריות של החברה כלפי העובדים ונציגיהם. לא ניתן לצעד זה לעבור בשתיקה.

ביום שלישי, 27 במרס 2012, נשבית, מורות ומנחות היל”ה וקידום נוער, את כל מרכזי ההשכלה בארץ. כולנו, 1500 מורות ומנחות, נשבות במחאה על הצעד המזלזל של החברה, שחשפה את פרצופה האמיתי של חברה שמנסה להציג עצמה כגוף חברתי, אבל מתייחסת לעובדיה כאל עובדי קבלן, כאחרונת חברות כוח האדם.

לכן, ביום שלישי נשבות כולנו. לא נגיע לעבודה ונאמר: די! די ליחס המזלזל, די  להתנערות מכל אחריות כלפי העובדים, מספיק להסתתר מאחורי התרוץ שהחברה כבולה על ידי ההסכם שלה עם משרד החינוך!

בנוסף, ביום השביתה נקיים הפגנות מחאה בתל אביב, בבאר שבע ובנצרת. פרטים יישלחו בימים הקרובים. בוא להפגין ולמחות נגד המשך הניצול של מורות ומנחות היל”ה!

העבירו הודעה זו לכל עמיתיכן – מורות ומנחות, רכזות ומנהלות השכלה. דברו עם חברותיכן ודאגו שהן יודעות על השביתה ומצטרפות אליה. הדפיסו ותלו הודעה זו במרכזים, הפיצו אותה במייל, עשו לנו לייק בפייסבוק.

כוחנו באחדותנו!
לא ניתן לחברה לרמוס את זכויות העובדים שלנו!

ברצוננו להדגיש:

  • האיגוד שלנו הוא יציג – הוא מייצג את כל מורות ומנחות היל”ה ומגן על כולן הן על חברי איגוד והן על מי שטרם הצטרף.
  • השביתות שאנו מקיימים הן חוקיות לגמרי, וכל העובדים השובתים מוגנים לחלוטין.
  • אסור לאף אחד, על פי חוק, לפגוע באף מורה שובתת, ואסור לאיים עליה שתפגע עקב השתתפותה בשביתה. כל מקרה כזה הוא עבירה על החוק יש לדווח עליו באופן מיידי.
  • נא לדווח לוועד באופן מיידי (פרטי הקשר להלן) על כל נסיון להדיח מורות לשבור או להפר את השביתה.

אנא העבירו את המסר לחברותיכן וחבריכם שאינן מקבלות הודעות באופן עקבי ובקשו מהן לכתוב לנו על מנת שנצרפן לרשימת התפוצה.

אנו מבקשות לתלות מכתב זה במרכזי ההשכלה.

בברכה,

ועד איגוד מורות ומנחות היל”ה וקידום נוער

vaad.hila@gmail.com

אנשי קשר: אריאל ליבמן – 052-6662980, אורן שלמה – 050-2225056, מיקי פישר –
052-6663764, עמית רמון – 054-5450041

תגובה אחת »

[…] כחודש וחצי, לאחר כעשר שביתות והפגנות ופעולות מחאה רבות, משרד החינוך פרסם את המכרז להפעלת […]

3 בMay, 2012 | 7:51 am